Změny v taxonomii rodu Elaphe
Rod Elaphe patří mezi chovateli k velmi oblíbenému.V poslední době prošel celou řad taxonomických změn. Na dalších řádcích najdete staré i nové názvy užovek tohoto rodu.
(číst dále...)

Morelia viridis Aru
Tyto nádherné krajty pochází z ostrova Aru v Indonésii.Rozšíření těchto krajt je mnohem větší nachází se v Indonesii,Západní Nové Guinei,Papui Nové Guinei a Austrálii.
(číst dále...)

Morelia spilota variegata
Tato nádherná krajta pochází ze Severní Austrálie a ostrova Papua-Nová Guinea.Byla popsána v roce 1842 panem Grayem. Je obyvatelem deštných pralesů, ale i okolí lidských obydlí.
(číst dále...)

Lampropeltis triangulum hondurensis tangerine
Tyto krásné korálovky,patřící k největším zástupců rodu Triangulum se vyskytují na území Hondurasu,Nicaragui a severovýchodní Kostariky.
(číst dále...)

Lampropeltis triangulum hondurensis anery
Tyto krásné korálovky,patřící k největším zástupců rodu Triangulum se vyskytují na území Hondurasu,Nicaragui a severovýchodní Kostariky.Takto zbarvené korálovky nemají červené barvivo.
(číst dále...)

Lampropeltis triangulum hondurensis orange albino
Tyto krásné korálovky,patřící k největším zástupců rodu Triangulum se vyskytují na území Hondurasu,Nicaragui a severovýchodní Kostariky.Orange albino hondurensisky mají nahrazenou červenou barvu oranžovou.
(číst dále...)

Elaphe guttata anery
Tato nejběžnější užovka v našich chovech pochází z Mexica a jihu Spojených států.Je to velice nenárořný chovanec,zřejmě nejlepší had pro začínajícího teraristu.Tato zbarveným jedinců chybí červené barvivo.Vypadají jakoby černobíle.
(číst dále...)

Elaphe guttata ghost
Tato nejběžnější užovka v našich chovech pochází z Mexica a jihu Spojených států.Je to velice nenárořný chovanec,zřejmě nejlepší had pro začínajícího teraristu.Tato nádherná mutace vzniká křížení anery a hypo jedince.
(číst dále...)

Elaphe guttata snow
ato nejběžnější užovka v našich chovech pochází z Mexica a jihu Spojených států.Je to velice nenárořný chovanec,zřejmě nejlepší had pro začínajícího teraristu.Tato nádherná sněhobílá mutace vzniká křížení anery a albino jedince.
(číst dále...)

Lampropeltis triangulum andesiana
Jedna z největších subspecii rodu triangulum.Její domovina je na malém území Andeských hor v Kolumbii.Vyskytuje se v nadmořské výšce 2200-2700 metrů nad mořem. (číst dále...)


Lampropeltis triangulum campbelli
Jasné barvy a černé,červené a bíle pruhy odlišují tento podruh od ostatních podruhů rodu Lampropeltis. Dvě snůšky v jednom roce nejsou výjmkou. (číst dále...)

Odchov Lampropeltis triangulum campbelli
Na následujících řádcích bych vám rád přiblížil mé zkuženosti s odchovem této krásné a nenáročné korálovky.
(číst dále...)

Dům moří ve Vídni
Budova je rozdělena na několik pater, znichž mě nejvíce zaujalo první patro s hady a pavouky.
(číst dále...)
TOPlist
Výroba osb terarii Výroba skleněných terarii Výroba teraria Osb teraria Skleněná teraria Teraria na zakázku Akvaria Teraria Pozadí do teraria 3D pozadi do terarii Terarijní pozadí Výroba osb teraria